UKSW i UM Lublin

UKSW wraz z lubelskim Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej 21 lipca podjął współpracę w zakresie medycyny, nauk przyrodniczych, cyfryzacji i telemedycyny.

Spotkanie JM ks. prof. Stanisława Dziekońskiego, rektora UKSW, prof. Wojciecha Załuski, rektora UM w Lublinie oraz prof. Wiesława Gruszeckiego prorektora ds. nauki UMCS dotyczyło warunków i zasad przyszłych wspólnych działań.

Początkowo będą to projekty badawcze z wykorzystaniem technologii cyfrowych skierowane na rozwiązywanie konkretnych problemów społecznych np. projekt związany z telemedycyną w dziedzinie okulistyki.

Docelowo współpraca obejmie wiele płaszczyzn w obszarze regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Więcej o wspólnym projekcie w wywiadzie prof. Wojciecha Załuski, rektora-elekta Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – zobacz.