KRASP a szczepienia

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich przyjęła stanowisko w sprawie promocji programu szczepień przeciw COVID-19.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich jest zaniepokojona ostatnimi wystąpieniami przeciwko szczepieniom i atakom na uczelnie za podjęcie właściwych działań w tym zakresie – czytamy w komunikacie ogłoszonym 29 maja br. Rektorzy polskich uczelni zwracają uwagę, że wiedza powinna odgrywać w społeczeństwie właściwą rolę, a w środowisku akademickim w szczególności. Dlatego są przekonani, że „realizacja programu szczepień przeciw COVID-19, jest fundamentalna dla zdrowia obywateli, funkcjonowania instytucji publicznych i gospodarki. Jest też warunkiem koniecznym do zapewnienia bezpiecznego dostępu do kultury, edukacji oraz powrotu do normalnego działania systemu szkolnictwa wyższego”.

Rektorzy w duchu wzajemnego szacunku i odpowiedzialności zwracają uwagę, że „dzięki konsekwentnej realizacji szczepień, wkrótce będziemy mogli wspólnie funkcjonować w warunkach niezagrażających naszemu zdrowiu”. Oświadczenie podpisał przewodniczący KRASP prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

Stanowisko KRASP