Belfer Roku

Podczas Gali Belfra Roku, zorganizowanej przez Samorząd Studentów UKSW, wyróżniono najlepszych wykładowców naszego Uniwersytetu. Doceniono także wiele inicjatyw akademickich, uhonorowani zostali studenci i pracownicy administracyjni.

Uroczyste wręczenie statuetek nauczycielom akademickim, którzy według Samorządu Studentów najlepiej sprawdzili się w swojej roli, odbyło się w auli Jana Pawła II na kampusie Dewajtis.

Na zdjęciu rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski

– Po pandemicznej przerwie wracamy do tej pięknej uniwersyteckiej tradycji, w której studenci wybierają najlepszych z najlepszych. Myślę, że dla każdego nauczyciela, wykładowcy, profesora jest to bardzo cenna nagroda. Głos studentów jest dziś niezwykle ważny. Z całego serca chciałbym pogratulować tego wyróżnienia zarówno nominowanym, jak i laureatom – powiedział rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

Do nagrody zostało nominowanych kilkudziesięciu wykładowców oraz prowadzących ćwiczenia z każdego z dwunastu wydziałów Uniwersytetu. Laureatami zostali akademicy, którzy otrzymali najwięcej pozytywnych opinii w ankietach udostępnionych w systemie USOS.

Nowością tegorocznej Gali Belfra Roku były kategorie: „Prowadzący zajęcia on-line”„Pracownik dziekanatu” czy „Najlepszy opiekun roku”. Wśród laureatów znaleźli się także „przyjaciele Samorządu”, najaktywniejsi członkowie Wydziałowych Rad Studentów, kół naukowych i organizacji studenckich. Statuetki „Belfra” otrzymało w sumie około 40 osób. Ich listę publikujemy poniżej.

Na zdjęciu władze rektorskie z członkami Samorządu Studentów UKSW

– Z serca gratuluję wszystkim, którzy otrzymają dzisiaj te szczególne wyróżnienia. To wspaniała nagroda. Niech uhonorowani Belfrzy stanowią o pięknie Uniwersytetu – powiedziała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

List okolicznościowy od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika przekazał Dawid Kalkowski:  – Dziękuję za zaproszenie na tę wyjątkową uroczystość i pragnę serdecznie pogratulować laureatom, życząc dalszych sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z pracy z młodzieżą – dodał.

Na zdjęciu Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego

Wśród gości Gali Belfra Roku 2022 znaleźli się m.in.: prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, przewodniczący Rady Uczelni; Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego; Dawid Kalkowski, zastępca dyrektora departamentu edukacji publicznej i sportu Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego; Emil Sawicki, sekretarz marszałka województwa mazowieckiego; Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy; Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades Polska oraz dr Witold Rybczyński, prezes Fundacji Pro Polonia. Wydarzenie uświetniły występy studentów Wydziału Teologicznego UKSW i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

– To bardzo miły wieczór, wieczór pełen wzruszeń i radości. W imieniu wszystkich nagrodzonych i swoim własnym dziękuję Samorządowi i wszystkim studentom za to, że doceniacie nasz wysiłek. To najlepsza motywacja do dalszej pracy. Bo Uniwersytet tworzycie Wy – studenci. Młodzi ludzie, którzy potrafią zauważyć i docenić swojego wykładowcę, mistrza – powiedziała na zakończenie Gali Belfra dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., prorektor ds. studenckich i kształcenia.

Fundatorem Gali Belfra był Samorząd Studentów UKSW, Fundacja Pro Polonia oraz firma FLIS.

Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach:

Najlepszy Wykładowca

Wydział Biologii i Nauk o Środowisku: dr hab. Jerzy Romanowski, prof. ucz.

Wydział Filozofii Chrześcijańskiej: dr Agnieszka Klimska

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych: dr hab. Iaroslav Shopa, prof. ucz.

Wydział Medyczny. Collegium Medicum: dr n. med. i n. o zdr. Beata Chełstowska

Wydział Nauk Historycznych: prof. dr hab. Zbigniew Kobyliński

Wydział Nauk Humanistycznych: dr hab. Dorota Kielak. prof. ucz.

Wydział Nauk Pedagogicznych: dr hab. Marzena Dycht, prof. ucz.

Wydział Prawa i Administracji: dr Katarzyna Grzelak-Bach

Wydział Prawa Kanonicznego: ks. dr Andrzej Sacher

Wydział Społeczno-Ekonomiczny: dr hab. Sławomir Sowiński, prof. ucz.

Wydział Studiów nad Rodziną: dr Anna Czyżkowska

Wydział Teologiczny: dr hab. Małgorzata Laskowska, prof. ucz.

Najlepszy Ćwiczeniowiec

Wydział Biologii i Nauk o Środowisku: dr Justyna Marchewka-Długońska

Wydział Filozofii Chrześcijańskiej: dr hab. Kordula Świętorzecka, prof. ucz.

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych: dr Krzysztof Rutkowski

Wydział Medyczny. Collegium Medicum: mgr Adam Kaczmarek

Wydział Nauk Historycznych: dr Katarzyna Zeman-Wiśniewska

Wydział Nauk Humanistycznych: mgr Łukasz Tupacz

Wydział Nauk Pedagogicznych: dr Kamil Kuracki

Wydział Prawa i Administracji: dr Marcin Rau

Wydział Prawa Kanonicznego: ks. dr Jan Dohnalik

Wydział Społeczno-Ekonomiczny: dr hab. Krzysztof Cebul, prof. ucz.

Wydział Studiów nad Rodziną: dr Katarzyna Stankiewicz

Wydział Teologiczny: ks. dr hab. Krzysztof Marcyński, prof. ucz.

Studium Języków Obcych: mgr Paulina Wrzos

Studium Wychowania Fizycznego: dr Barbara Głasek

Najaktywniejsza Wydziałowa Rada Studentów: WRS Wydziału Medycznego. Collegium Medicum

Przyjaciel Samorządu: dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., Ewa Staruch, Pion Kanclerza