O szczepieniach

Szerzenie wiedzy merytorycznej o szczepieniach przeciw COVID-19 to główny cel projektu „Nauka przeciw pandemii”, koordynowanego przez prof. dr hab. n. med. Andrzeja Fala z Wydziału Medycznego.Collegium Medicum UKSW.

Inicjatywa ekspertów z różnych środowisk naukowych pozwala na przyjrzenie się badaniom na temat szczepionek mRNA i przekazaniu opinii publicznej sprawdzonych informacji dotyczących ich działania.

W „Białej Księdze”, którą możemy pobrać ze strony projektu zawarte są treści pomocne dla środowiska lekarskiego, mediów i ogółu społeczeństwa. Podczas codziennego kontaktu z pacjentami to służby medyczne stanowią bowiem pierwsze źródło wiedzy o szczepieniach.

„Publikacja to pierwszy, tak kompleksowy, dokument przygotowany przez przedstawicieli nauki i medycyny praktycznej na rzecz edukacji i szerzenia rzetelnej informacji na temat szczepionek przeciw COVID-19. „Nauka przeciw pandemii” to otwarta inicjatywa, do której mogą dołączyć eksperci, organizacje i instytucje pragnące zaangażować się na rzecz szerzenia rzetelnej wiedzy i edukacji wskazanych środowisk, przyczyniając się tym samym do wzrostu wyszczepialności przeciw SARS-CoV-2 i przyspieszenia końca pandemii. Eksperci i organizacje zrzeszeni pod tym szyldem działają zgodnie z celami i założeniami Narodowego Programu Szczepień” – czytamy na stronie projektu.

Inicjatorem projektu „Nauka przeciw pandemii” jest Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego. Do udziału w projekcie włączyło się wiele jednostek naukowych i ośrodków medycznych, m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Wrocławska, Fundacja Razem w Chorobie czy Naczelna Izba Lekarska.

Strona projektu: https://naukaprzeciwpandemii.pl/